Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Сокиринецька громада» (код ЄДРПОУ: 41079632) був реорганізований і увійшов до складу Лука-Мелешківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сокиринецька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лука-Мелешківської громади

Символіка

                                                      У К Р А Ї Н А                                          

                               ХИЖИНЕЦЬКА  СІЛЬСЬКА РАДА

     СОКИРИНЕЦЬКОЇ  ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ

                            ВІННИЦЬКОГО РАЙОНУ   ВІННИЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

                                                    Р І Ш Е Н Н Я  № 138                                                                       

                                                                                      

 22 травня  2017  року                                                       11 сесія 1 скликання

 С. Хижинці 

Про затвердження офіційної символіки

Сокиринецької об»єднаної територіальної громади.

Відповідно до Закону України  «  Про місцеве  самоврядування  в Україні»   та розглянувши  результати  конкурсної   комісії , сесія  Хижинецької  сільської ради

  ВИРІШИЛА:

 

1.  Затвердити офіційні символи  Сокиринецької  територіальної громади : герб і прапор (додатки №1, 2).

2. Затвердити опис та положення про порядок використання символіки  Сокиринецької  територіальної громади  (додатки № 3 ).

3.  Заступнику сільського  голови  Шевчуку  В.П . підготувати необхідні документи та звернутись до геральдичної колегії щодо внесення офіційних символів Сокиринецької  територіальної громади  (герба і прапора) до геральдико - вексилологічного реєстру офіційних символів і відмітних знаків органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінницької області та одержати свідоцтво про їх реєстрацію.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти  на постійну комісію з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку, регламенту, депутатської етики, законності та згуртованості ( Цьомик Р.В )

 

 

     Сільський      голова :                                                                                              Л.Д.Мельничук

 

 

                                             

 

 

 

                                                                                     

 

                                                 ПОЛОЖЕННЯ

 

         про герб та прапор  Сокиринецької об»єднаної територіальної громади

 

І.Загальні положення

     Герб та прапор є символами місцевого самоврядування, відображає історію традиції Сокиринецької об»єднаної територіальної громади . Герб та прапор роз роблений  Пехотою   Віталієм  Івановичем  ,погоджений  Вінницьким обласним відділенням Українського геральдичного Товариства.

 

II. Опис герба

 

 Споконвіку землі, які обіймає Сокиринецька об’єднана територіальна громада (с.Сокиринці, с.Хижинці, с.Парпурівці, с.Мацдан-Чапельський), були заселені людьми, що вели осілий спосіб життя та були хліборобами. На землях громади археологами виявлено поселення трипільської культури, датоване ІУ-ІІІ тис. до н.е., пам’ятка якої розташована поблизу с.Сокиринці. Отже, й хліборобська культура тут складає термін свого існування не менше як 5-6 тисяч років. У свій історичний час тут були землі Великої Скіфії. Наших предків історики називали різними іменами: анти, скіфи, сколоти (соколи), сармати, слов’яни (родові племена тиверців, уличів), руси. Благодатний клімат, плодородні чорноземи, поля, озера, ліси, бджільництво, щедрість природи - це усе є ознакою життя нашої громади, яка замешкує на прадавніх землях Побожжя-Поділля.

  Головним символом Гербу Сокиринецької об’єднаної територіальної громади є фігура Сокола жовтого кольору на блакитному тлі - це традиційні кольори Українського Прапору. Сокіл уособлює собою Світотворчий символ Вищого Духа - присутність Бога у нашому житті, і також є символом нашої Української Державності. На благословенній Богом землі, ми, Українці, живемо за Правдою, вирощуючи хліб, виховуючи людяність у наших дітях, прагнемо Добра, Любові та Миру. Та світ - строкатий. І життя прожити - не поле перейти. Пишуться як трагічні, так і героїчні сторінки в історію нашого народу, як і в історію нашого села. Траплялися у свій історичний час й набіги татар на наші землі, від яких нас боронило наше славне козацтво. Слава козацтва утверджувалася на наших землях і у подіях часів Національно-визвольної війни українського народу 1648-1657 рр., яка була спрямована проти національного, релігійного й соціального гноблення. Були й буремні події громадянської війни та повстанського руху 1918-1925 рр.

Була й трагедія голодомору 1932-33 рр., у якій загинуло за оприлюдненими даними 286 осіб у с.Сокиринці та 200 осіб у с.Хижинці. Котилися через наші землі й вбивчі хвилі 1-ої та 2-ої Світових воєн, у яких приймали участь і наші селяни. Під час ВВВ с.Хижинці подає дані про 155 осіб загиблих своїх односельців. І саме у такі часи серпоподібна форма крил, які розкладає Сокіл у польоті, перетворює крила птаха у леза двосічної Сокири - прадавній символ бойової зброї, що дає силу нашому роду боронити свою рідну землю й виборювати вільне майбутнє для наших дітей. Бойова Сокира, що має 2 леза, споріднена із такими атрибутами та державницькими символами Гетьманської України, як Пірнач (різновид Булави з пір’їнами-лезами, від 4 до 16-ти) та Гетьманською Булавою. Перетин обрисів символічних фігур Сокири та Сокола утворюють у центрі композиції додаткові фігури Щита та Козацького Хреста, які також є Символами-Оберегами нашого народу. Сокира і Сокіл - два слова, які присутні своїми коренями у назві села Сокиринці, яке дало назву і нашій Сокиринецькій об’єднаній територіальній громаді. Лінгвістам відомо про можливість переходу звуку «Р» у звук «Л», тож слова «сокира» і «сокіл» є семантично поєднаними між собою.

Українська земля щедро полита кров’ю наших предків, які боронили її споконвіку, являючи світу незборимий козацький дух, героїзм та жертовність. Такий колір і нижньої частини Герба, на малиновому  тлі якого розташовані три ромби - жовтого, малиновому та білого кольорів, що символізують три системи цінностей українського народу: жовтий колір - культура хліборобів, малиновий - колір козацької звитяги, білий - пошанівок Духовних цінностей.

Фото без опису

 

III. Опис прапора

 

 Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3;

У лівому верхньому куту полотнища Прапора, у обох варіантах, розташований головний символ Гербу Сокиринецької об’єднаної територіальної громади у формі квадрату: Сокіл жовтого кольору на блакитному тлі, сторона квадрату - дві третини висоти Прапору.

По правій стороні квадрату із символом Сокола - полотнище продовжене смугою жовтого кольору.

Нижня третина Прапора - горизонтальна смуга червоного (малинового) кольору.

Жовтий та червоний кольори, які оточують головний символ, мають таке саме символічне значення, як і кольори ромбів у нижній частині Гербу Сокиринецької об’єднаної територіальної громади:

  • жовтий - колір на ознаку пошани до культури хліборобів;
  • малиновий  - колір козацької звитяги.

Фото без опису

 

ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБА

 

 3.1. Зразок герба постійно зберігається в робочому кабінеті сільського голови.

 3.2. Виключне право користуватися і розпоряджатися гербом належить сільському голові.

 3.3. Використання герба в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами допускається лише з рішення сільського голови і лише у відповідності з діючим Законодавством України і даним Положенням.

 3.4. Використання герба територіальної громади  в комерційних і рекламних цілях здійснюється на платній основі і у відповідності до Закону України «Про рекламу» і «Про місцеві податки і збори».

 3.5. Зображення герба територіальної громади  може розміщуватися:

 - в кабінеті сільського голови;

 - в залі пленарних засідань;

 - на фронтоні приміщення ради;

 - на вивісці з назвою населених пунктів ;

 - на документах сільського голови;

 - на друкарських виданнях,засновниками якого є сільська рада;

 - на Почесних грамотах і інших нагородах сільської ради;

 - на указниках, які установлені при в’їзді в населені  пункти .

 3.6. Дозволяється зображення герба:

 - для святкового оформлення Дня села, інших пам’ятних та історичних дат;

 - на візитних картках депутатів сільської ради, керівників органів представницьких та виконавчих гілок влади села;

 - в інших випадках, узгоджених з сільською радою.

 3.7. Виготовлення герба територіальної громади  повинно бути забезпечене відповідно до опису, а також затверджених пропорцій

 

 

4. ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ПРАПОРА

4.1. Зразок прапора постійно зберігається в робочому кабінеті сільського голови.

4.2. Копія прапора, а також Положення про прапор розпорядженням сільського голови направляються для зберігання і демонстрації в музей.

4.3. Виключне право користуватися і розпоряджатися прапором належить сільському голові.

4.4. Використання прапора в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами дозволяється лише з рішення сільської ради і тільки в відповідності з діючим Законодавством України і даним Положенням.

4.5. Використання прапора територіальної громади  в комерційних та рекламних цілей здійснюється на платній основі і в відповідності з Законами України «Про рекламу» і «Про місцеві податки і збори».

4.6. Прапор територіальної громади  може розміщуватися:

- в кабінеті сільського голови;

- в залі пленарних засідань;

- на фронтоні приміщення ради. 

3.7. Допускається використання прапора:

- для святкового оформлення Дня села, інших пам’ятних та історичних дат;

- в інших випадках, погоджених з сільською радою.

3.8. При виготовленні прапора територіальної громади  повинно бути забезпечення відповідності до опису, а також затверджених пропорцій.

 

 

 

 

 

Секретар   сільської    ради :                                                     Л.І.Кислуха

 

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано