Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Сокиринецька громада» (код ЄДРПОУ: 41079632) був реорганізований і увійшов до складу Лука-Мелешківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сокиринецька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Лука-Мелешківської громади

КЗ "Хижинецький ліцей"

         Історія нашого ліцею - це історія кожного вчителя, кожного учня, бо усі ми разом - це і є Хижинецький ліцей, який знаходиться по вулиці І. Богуна, 64, Вінницького району, Вінницької області.

               В ліцеї працює 23 вчителя, середній вік яких 30 - 50 років. Очолює педагогічний колектив Ільченко Любов Василівна.

          За період роботи, приміщення ліцеюдекілька раз мінялось. Змінювались директори, їх заступники, вчителі... Та незмінною залишилась добра слава про наш ліцей, учнів, випускників, педагогів. 

         Відомі дослідники історії Подільського краю В. Отамановський та священник Є. Сецинський у своїх історико-дослідницьких працях "Приходы и церкви Подольской епархии 1901 г." та "Історія Вінниці  1936р." відмічають, що в Хижинцях в 1851р була відкрита школа для дівчаток. Тут навчалися дівчатка шкільного віку з забезпечених та інтелігентних сімей з цілодобовим утриманням.

       Масове відкриття шкіл розпочалося з 1864 року після освітньої реформи. З 1885 року розпочинається збір коштів з сільського населення Хижинець, Сокиринець, Щіток, Писарівки, Цвіжина, Латанець, Парпуровців, Соловіївки та Майдану на будівництво Міністерського народного училища. Будівництвом школи керував відставний офіцер, житель міста Немирова - Мовій Клейнер, який і був першим директором школи. З 1888 року працює народне училище, а це був рівень освіти базової середньої школи, тут вчителювали Фавст Шведовський, Антон Гальченко.

       З 1897 року для сільських дівчаток відкривається школа грамоти та школа тутового мистецтва. В селі, на початку ХХ століття, є 300 учнів шкільного віку, але відкрито тільки 4 класи - в с. Хижинцях і с. Соловіївці, навчається всього 140 учнів.

       З приходом радянської влади всі навчальні заклади села Хиженці були перепрофільовані в єдину трудову школу, завідувачем школи було призначено Ільченка Василя Матвійовича.

       В 30 - роках на поріг школи переступили 255 учні, вона зустріла їх розкритими обіймами. Школа була семирічною. В 1930 році закінчує навчання відмінник школи Павлусенко Андрій Трохимович, цього ж року почалася його педагогічна діяльність. Пізніше організує учительський та учнівський хори бандуристів, без якого не обходився будь-який захід у Вінниці. А.Т.Павлусенко - відомий кобзар України.

З 1936 року школа перепрофільована у середню. У 1937 році школа перейшла у нове приміщення, побудоване в основному за кошти жителів навколишніх сіл.

1941 рік - Велика Вітчизняна війна. Навчання в школі перервано. З початком війни село Хижинці зайняли німці.

В роки війни школа не працювала, а в самій будівлі під час окупації були розташовані конюшні.А з 1944 року, після звільнення села від фашистських загарбників школа знову гостинно відкриває двері перед учнями.

       З 1990 року школа стає одинадцятирічною. У 1990-1991 навчальному році атестати про повну загальну середню освіту одержали перші випускники. Тоді в школі навчалось 247 учнів.

      У 2002 році середню школу реорганізовано в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, де на сьгоднішній день навчається 140 учні.

       Багато випускників школи стали заслуженими людьми, котрих поважають і праця яких високо оцінена. 

Директор школи : Ільченко Любов Василівна 

Адреса: 23209 с .Хижинці вул. Івана Богуна 67 Б Вінницький район Вінницька область

Тел.:
(043)58-11-38
E-mail:
chyzyntsy_school@ukr.net


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано